Rakovina prsu

Rakovina prsu je nejčastějším ženským nádorovým onemocněním. V průběhu života onemocní každá 8.-12. žena. V České republice se jedná každoročně téměř o 7.000 žen, v současné době žije téměř 70.000 pacientek. Onemocnění se stále více týká i mladých žen.

Diskuzní fórum

V čem vidíme užitečnost neformální internetové diskuse?

Sdílení osobních zkušeností, ale i pocitů a emocí přináší bezesporu úlevu těm, kdo jej druhým nabízejí, ale může pomoci i těm, kdo tyto informace z osobních důvodů vyhledávají. Toto virtuální společenství má velký potenciál pro obě strany – příjemce i poskytovatele, někteří z nás dokonce cíleně hledají právě jen takové anonymní prostředí, protože jim živý osobní kontakt z nějakého důvodu nemusí vyhovovat.

Pokud později vznikne zájem o setkání, vždy je tu možnost domluvit se vzájemně, radíme však obezřetnost, jde přece jen o velmi vážné a intimní zdravotní a životní problémy.

Všem diskutujícím, kteří dojdou k závěru, že se chtějí poradit „naživo“, proto nabízíme pomoc našich zkušených laických terapeutek v Mamma HELP centrech.

Mamma HELP centra

Vznikli jsme před patnácti lety a pomáháme ženám, které onemocní rakovinou prsu, překonávat nesnáze spojené s touto civilizační chorobou. Jsme dnes největší ženskou pacientskou organizací v České republice, do našich poraden každoročně přijde přes šest tisíc návštěv - onkologických pacientek i jejich příbuzných.

Víc jak čtyřicítka vyléčených pacientek v našich Mamma HELP centrech pracuje. Jako terapeutky, které mají samy s nemocí osobní zkušenost, mohou nabídnout kromě svého času a informací hlavně hodně pochopení, empatii, povzbuzení a naději.

Spolupracují s námi významní lékaři a další odborníci – onkologové, radioterapeuti, chirurgové, ale také mamodiagnostici, genetici, psychologové, fyzioterapeuti, onkologické sestry.

Mamma HELP centra jsou otevřena denně v osmi městech: v Praze, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Plzni, Zlíně, Přerově a v Českých Budějovicích.

Pacientky, které k nám přijdou, nezaplatí za naše služby ani korunu. Kromě psychosociálního poradenství nabízíme řadu užitečných informací a praktických rad a v neposlední řadě různorodé odpolední programy.

Rádi vám pomůžeme, přijďte mezi nás. Kontakty a více informací o naší činnosti najdete na www.mammahelp.cz.