Chemoterapie, biologická léčba, léky

Re: Chemoterapie, biologická léčba, léky

Odeslatod lelukla v úte 09. led 2018 16:53:41

Ahoj holky, jsem tu nová. Právě procházím léčbou, mam neodjavuntní chemo z duvodu velikosti nadoru 4*2 cm. Vyšetření Pet potvrdilo jen tento nádor a 2 postižené uzliny, jinak vše okolo Ok. Mam 4* AC a 4* Docetaxel. Mam za sebou druhou chemo, týden jsem k nepoužití, mpak už to celkem jde. Už jsem uplné holátko, ale to už moc neřeším. Mů nador není hormonálního složení, takže pry pak bych měla mít bioléčbu. Ráda bych, kdyby tato diskuze zase trošku pokračovala, protože i když už jsem tak nějak smířená s léčbou, tak mám před sebou stále ještě dlouhou cestu a člověku to pomůže, když mu někdo odpoví.
lelukla

Odeslatod Pavka v ned 24. črc 2016 11:34:27

Ahoj mamino, už dlouho jsem tu nebyla. Léčím se taky v HK - tedy už jezdím jen na kontroly. Operoval mě stejně jako Ivu,
MUDr. Jandík ( v listopadu 2014)- nezbývá, než potvrdit to, co píše Iva (s Ivou jsem stále v kontaktu)., fakt profík! Měla jsem trošku jiný postup. Nejdřív operace - částečné odnětí prsu. Pak ale následovaly stejné chemky -4x červená a 12 x taxol, ozářko.Bez další léčby, protože pro můj typ nádoru už se nic nehodí (tripl negativní nádor - dost velký svinstvo). Reakce zhruba stejné jako u Ivy. Řepné šťávičky jsem vypila asi hektolitr! Kdyby ti už pak nechutnala (já jsem ji po 4 měsících už nemohla vidět), tak to jde nahradit řepou v tabletách (v podstatě jde o sušenou sťávu - Betafit od firmy Energy). Jinak se neboj, všechno zvládneš. Zvládly jsme to všechny. Únava je normální. Já jsem byla ve výhodě, že mám už velké děti (když jsem onemocněla před dvěma lety, tak jim bylo 16 a 20). Ale neboj, i ti mrňousci umí pomoci. Aspoň v tom máš jasno, ty si prostě nemůžeš dovolit nic jinýho, než to všechno vydržet a být tady pro ně zdravá. (Iva má taky malou holčičku, tak ti může být příkladem lepším než já). Jen se podívej, jsou to necelé dva roky od prvotní léčby - operace, a chodím na půl úvazku pracovat, hodně spím - únava tu je, ale jinak je zatím vše OK ! Takže se ničeho neboj, je to zdlouhavé, ale všechno zvládneš, uteče to jako voda! Když se budeš chtět na cokoli zeptat, ptej se - dáme hlavy dohromady a poradíme. Drž se! Pavlína
Pavka

Odeslatod Iva Němcová v pát 22. črc 2016 6:04:29

Ahojky.Myslela jsem si to,že jsi v HK,ta léčba na to seděla.Po těch malinovkách budeš unavená,já cca po 3 dnech co to do mě dali jsem byla taky.Ale zvládneš to,neboj.Já měla potíže v puse s aftama a trpěla jsem zácpou.Ale v lékárně mě poradili,vše se nakonec nějak zvládlo.Není to na žádné vyskakování,ale dá se to přežít.Zatni zuby,máš malé děti a ty tě potřebujou a uvidíš,že to uteče a budeš zdravá.Stojí to za to bojovat.Máme podobnou léčbu.Po těch malinovkách budeš mít týdenní Taxany,ty už byly docela v pohodě.Já do toho měla ještě biologickou léčbu Herceptinem,ale to ty asi nemáš.Operoval mě doktor Jandík,je to profík,ale to tam všichni,tak se taky té operace neboj.Zatím máš před sebou chemky,tak hodně pij,ať to jde z těla ven,já každý den odšťavňovala řepu,mrkev,jablko a to 2 krát denně po celou dobu chemošek.Měla jsem pocit,že pro to taky něco dělám já.Ale je fakt,že řepa v každé podobě čistí krev.Kdyby jsi chtěla psát do soukromých zpráv,tak napiš.Co budu vědět,tak ti odpovím.Pa a drž se.Iva
Iva Němcová

Odeslatod mamina38 v čtv 21. črc 2016 18:24:59

Ahoj Ivo, dík za reakci.Taky se léčím v HK. Jsem ráda že je tu ještě někdo aktivní.Příspěvky jsou tu starší ale zatím pro mě nejpřínosnější. Už to tu mám skoro všechno přečtené. Trochu mě děsí co všechno mě ještě čeká ale jsem ráda, že vím na co se připravit. Teď mám týden po chemo , tak si užívám prázdniny s dětmi (3+9).Mám strach s těch týdenních intervalů, protože po té malinovce jsem vždy týden k nepoužití .Jsem hrozně unavená, připadám si jak hodně stará babča po flámu co nemůže spát. Jak jsi je snášela? Budeš moc hodná, když sem občas koukneš, mám pár lidí v okolí co si tím prošli, ale každej trochu jinou léčbou. Zatím pa
mamina38

Odeslatod Iva Němcová v čtv 21. črc 2016 8:48:07

Ahojky mamino! Tak jseš na to stejně jako jsem byla já před 2 roky.4 malinovky po třech týdnech,12 Taxanů po týdnu,operace odstranění levého prsu a uzlin,ozařování a hormonální léčbu,do toho biologickou léčbu na 1 rok.Začala jsem v květnu 2014.Kde se léčíš?Já byla v Hradci Králové,vlastně jsem tam pořád,jezdím na kontroly po 3 měsících.Taky mě tyhle stránky ze začátku hodně pomohly,je dobře,že jsou.Klidně se ptej,já byla taky ráda za kažkou informaci.Držím palce a ať ti to uteče.Iva
Iva Němcová

Odeslatod mamina38 v úte 19. črc 2016 6:56:00

Zdravím Vás,dnes jsem se registrovala.Nejsem zrovna diskuzní tip.Jen Vám chci všem poděkovat zato že diskutuje. Jsem na začátku léčby,mám za sebou druhou chemo po třech týdnech ještě mě čekají další dvě pak 12 po týdnu, dále mám plánovano odstraneni levého prsa a uzlin,následně ozařování a hormonální léčba.Jsem ve stádiu smiřování a uvědomování si co mě čeká.Konečně jsem našla diskuze kde se něco dozvím a fakt to pomáhá. Děkuji
mamina38

Odeslatod vajerka v sob 14. kvě 2016 10:20:03

Ahoj Tino a Pavko děkuji za reakci na moje dotazy taky se snažím hýbat jde mi teď akorát chůze :lol: a to jsem ještě před 2 měsíci pravidelně cvičila skákala jsem doma vždycky chvíli na trampolínce a pak dělala třeba leh sedy a tak i posilovala trochu ruce teď mě žere že mi to nejde :shock: ale i tak se snažím . Doma teda všechno zvládnu vč zahrady a nákupů a tak ne ně doma to vliv nemá... já jsem si vlastně chtěla tak nějak postěžovat tomu kdo ví o co jde. Doma na to řeknou hmmmm :roll: Tino jizvu já mám dobrou neboť jsem byla jen na parciální resekci takže mi odebrali pouze kousek ( měla jsem tam jen takový vtažený kráter ale teď už se to vyrovnalo ...asi sádlem :lol: akorát mi ze začátku pořád praskala a čistila se pak v poho a v září v nemocnici na uzlinách mi to ruplo zase ale pak nějak do první chemo v říjnu se to usadilo mám ji cca jen 7 cm ) a z toho pak zjistili že původní nález co byl z biopsie je úplně jiný a tak mi sekli i 18 uzlin ale ty byly všechny OK takže asi zbytečně ale prý nebyl čas zkoumat tu sentinelovou neboť můj nádor prý hnusně agresivní....občas mě ta ruka divně pne a bolí mám ji od ramena po loket takovou necitlivou ale to mi ani tak neva jako spíš teď už po těch 3 ozářkách zas pobolívá, ale mám od spolubojovnice tady cviky co často dělám tak doufám že se to moc nezhorší i když na to upozorňovali ale naděje umírá poslední že . :D Taky mám někdy přes den a hlavně v noci návaly horka tak to přisuzuju uspíšenému přechodu po chemkách ( v dubnu mi bylo 48 )
Teď mám aspoň už i dobrou náladu protože je hezky a můžu ven na zahradu . V zimě to bylo na zbláznění doma jsme 3 a byt 2+1 tak si občas lezeme na nervy . Taky jsem řešila v únoru partnerovu nevěru asi se mu dost nevěnuju a nevypadám tak hezky tak si začal se slečnou o 20 let mladší ale jak doma není zvyklý nic moc pomáhat a všechno smí a je zvyklý že ho nehlídám tak si ani nedával pozor a skoro hned se to provalilo nějak jsme to probrali a snad je klid i když nevím jestli s tou můrou nečekají až se uzdravím aby se se mnou rozešel a byl s ní...no nevím holt se uvidí. Tak jsem si zas postěžovala a je mi líp . Mějte se holčičky moc fajn a užívejte pěkného počasí a na to ostatní nemyslete pa Eva
vajerka

Odeslatod tina v sob 14. kvě 2016 6:45:18

Ahoj Evo. Moc Tě zdravím a jsem ráda, že jsi si na mě vzpomněla. Já byla na operaci v říjnu a od listopadu jsem měla chemky, podstoupila jsem 5 chemošek, šestá mi byla odpuštěna pro nemoc, takže jsem s nima skončila v půlce února. Od té doby nic neberu, žádné léky, protože na můj typ se již nic nehodí, před 3 týdny jsem byla pouze na rehabilitaci na 14 dní kvůli špatné hybnosti ruky. Nemám žádné bolesti kloubů, páteře, nic, mám jiné zdr. problémy, ale ty jsem měla již před operací, takže nevím, čemu přisoudit Tvé bolesti, jestli chemoškám, ale každý to jinak snáší. A jak to máš s jizvou? máš jí už úplně zahojenou? nebolí? Já jí mám pořád hodně červenou, pořád táhne. V pondělí jdu na CT břicha a hrudníku, tak se moc moc bojím, jak to dopadne. Tak se měj hezky, zvládni ty poslední útrapy s léčbou. Pa. Tina
tina

Odeslatod Pavka v pát 13. kvě 2016 19:24:50

Ahoj Evo, tak ti holka nevím, zda ty bolesti kloubů máš po Herceptinu, spíš se přikláním k názoru, že to způsobují chemky.
Já jsem už rok po poslední chemoterapii (1.června 2015 byla poslední). Bezprostředně po chemoterapiích mě klouby nebolely, spíš bylo jenom to brnění (také jsem měla 4x AC a 12x Taxol). Bolesti kloubů nastoupily s nějakým odstupem, ale dost dobře si neuvědomuju přesně s jakým. Je pravdou, že po roce je stav o něco lepší, ale stále ty bolesti trvají jenom nejsou tak intenzívní. Podotýkám, že já Herceptin nedostávám, protože můj typ nádoru nebyl vhodný pro bioléčbu.
Je to přesně jak říkáš, drobné klouby na rukách a nohách se střídají s bolestí větších kloubů. Řekla bych, že to ale není každý den stejné. Neboj, postupně mně ustávají bolesti kloubů na rukách, ale bohužel na nohách to trvá a nějak se to nemění.
(drobné klouby, nárty, paty, klenby, kotníky). Snažím se cvičit, hýbat, ale nějak to nemá výsledky. Ani po lázních, které jsem absolvovala teď na přelomu března a dubna to nesrovnaly. Onkolog to připisuje následkům léčení a také prý je to "doprovodný program" uměle nastaveného přechodu - byť jsem onemocněla ve 47 letech, tak jsem ještě před nemocí příznaky přechodu neměla.(chemoterapie to ale zařídily ;). Lékař na ozářku mi říkal, že i ozařování tyhle problémy může vyvolat nebo zhoršit.
Jo, ještě abych nezapomněla, já mám ještě BONUS navíc, ještě mě bolí páteř - též někdy nesnesitelně (ale léčím se s Bechtěrejevem, takže to prý se také hodně může onkologickou léčbou zhoršit ...). Takže čekejme a čekejme, snad se dočkáme! :lol: Hlavu vzhůru ! Pavlína
Pavka

Odeslatod vajerka v pát 13. kvě 2016 19:09:26

Ahoj děvčata, jsem tu zas po delší době a chtěla bych se zeptat jestli máte některá vedlejší účinky k Herceptínu. Já mám za sebou operaci prsa 5.8. a uzlin 24.9. od října pak 8 cyklů chemo 4x AC a 4x Taxany + Herceptin ten stále každé 3 týdny už mám tedy za sebou 6 a od středy chodím na ozářko mám jich mít celkem 33 ( 25x celé prso +8x do jizvy ) Chemo jsem snášela celkem v poho žádné nevolnosti u těch AC jsem brala vždycky 3 dny po jen pro jistotu Degan a u Taxanu už úpně v poho jen mě brněly prsty a trochu třeba 3 dny bolely ramenní klouby, ale po poslední chemo týden dobrý a teď mě čím dál víc bolí všechny klouby ( ramena, kolena , zápěstí, kotníky , prsty i snad paty ) říkala jsem to už 2x doktorce ale prý by to mělo ustávat, že je to prý ještě po chemo, ale na simulátoru před ozářkem mi říkal zas mladý doktor že je to od toho Herceptínu, tak teď nevím mám ho až do ledna a už teď si nemůžu ani sednout na bobek :o .Hledala jsem nějaké info na netu ale nic jsem nenašla. Jinak si stále udržuju dobrou mysl a snažím se dělat všechno jako dříve ...chodila jsem ceo dobu 3x týdně do práce a teď jak jezdím do Ústí na ozářko tak budu chodit asi jen 1x nebude se mi chtít pořád cestovat sem a tam . Mějte se fajn a držte se.
P.S. zdravím i Týnu začínala se léčit tak nějak jako já tak doufám že se má dobře a bojuje taky jako já :-)
Eva
vajerka

Další

Zpět na Vše o léčbě