invalidní důchod

Re: invalidní důchod

Odeslatod Pavlí v pát 24. čer 2016 19:56:12

Máte tu, prosím, někdo zkušenosti s délkou ID po odstranění axil v podpaží? Já byla na přezkoumání a řekli mi, že už jsem dávno po léčbě (tři roky) a následky - problémy s lymfou se důchodu netýkají. Takže mi sebrali i 1. stupeň. Děkuji.
Pavlí

Odeslatod Ajka v sob 28. kvě 2016 8:09:01

Děvčata zdravím Vás a prosím zkušenější o radu. 15 měsíců jsem v ID 3. stupně a za týden mně čeká nové přezkoumání revizním lékařem. Pořád trpím bolestmi nohou a zad a taky mám příští měsíc naplánovano odstranění dělohy a vaječníků. Zajímalo by mne, co můžu od revize čekat, prodlouží mi důchod nebo mne pošlou do práce? Jak jste dopadly Vy při přezkoumání? Děkuji všem za zkušenost.
Ajka

Odeslatod Renatam v pát 09. led 2015 10:28:54

Píši do ozařování.
R.
Renatam

Odeslatod Iva Němcová v pát 09. led 2015 9:38:36

To já tam mám taky na té hlavě nějaký porost,ale není to žádný zázrak.Vzadu to roste,ale čelo holé, nic moc.Barva myší šeď.Také to tak máte?Asi po těch chemkách.Také to chci obarvit,ale ještě počkám až to bude delší.Koupila jsem si v drogérii ampule vlasové tonikum s provitamínem B5 a F Vitanol C.Tak to budu aplikovat,třeba to pomůže.Píšou tam,že to vyživuje vlasové kořínky a bylo ta ve slevě za 5O Kč.Jinak já mám ruku docela dobře rozcvičenou,ani moc necvičím,dělám s ní běžné domácí práce a zatím dobrý.V úterý 13.1. jedu do Hradce na onko domlouvat také ozařování.Tak uvidím kolik toho dostanu.Kolik jsi toho dostala?A kolik minut záříš?Mějte se hezky Iva
Iva Němcová

Odeslatod petra80 v čtv 08. led 2015 20:17:46

Přesně jak píše Renča, chci barvu i na to málo co tam mám :-) už mám takovej souvislej cca 3mm mech :-) KONEČNĚ, protože ta hlava bez chlupu mě už dorážela úplně. Já teď příští pátek jedu na tu bronchoskopii, snad to nebude bolet. A až se dozvím výsledky, tak se budu objednávat na "solárko". A jak ho Renčo snášíš? Pokud do mě už nebudou píchat a kapat jedy, tak už je mi to jedno. Chemo pro mě byl očistec - nesnáším totiž jehly.
A s tou rukou to mám podobně. Už jsem jak pošahaná jak si jí furt přeměřuju a když mi přijde trochu nateklá, tak zdvojnásobím cvičení. Jenže já mám pravou, takže se pomalu přeučuju na leváka :-) Moc mi to nejde. A to spaní na boku - to je taky boj. Když se v noci vzbudím a ležím na pravém boku, tak hned ošahám ruku, lehnu na druhou stanu a hop ruku nahoru :( Doufám, že tahle paranoa časem opadne nebo se já asi zcvoknu...
petra80

Odeslatod Renatam v čtv 08. led 2015 17:54:36

Tak já plánuji kadeřníka kvuli barvě, ta co mi roste se mi vůbec nelíbí :? A ta ,,čepice" mě vůbec už na hlavě nebaví.
Na ,,solárka" už jezdim, tak snad to bude utíkat.
Příští týden zajdu za dr. poptat se na ten ID. ;)
Ruka zatím snad neotéká,jen trošku někdy, ale pořád cvičím, ale bohužel zapomínám, že něco nesmím nebo si na ní v noci lehnu, to jí pak zase rychle zvedám nad hlavu, aby to odteklo.
A jak vy?
Renatam

Odeslatod Iva Němcová v sob 03. led 2015 15:44:33

Já toho kadeřníka vidím až tak na léto.Moc rychle to teda neroste.Obočí už mám,řasy tak na půl.Ale to nějak neřeším.Vše doroste,chce to čas.Prso teď vyfasuji,tak houby zle.Ještě jsem koupila živou kozu do Afriky když ta moje chcípla.Tam bude užitečná narozdíl od té mé.Péťo chlapi jsou jiní,to je stará pravda.Dej mu čas,on se s tím musí také nějak popasovat.U nás doma o tom raději vůbec nemluvíme,asi to také není dobře,ale já dělám jako že se nic neděje,to proto,že je to léčba na rok,tak aby jsme se tady z toho nezbláznili.Nedělej ukvapené rozhodnutí,dej tomu všemu čas.Anička vás potřebuje a ty se musíš ještě chvilku léčit.Potom bude zase dobře uvidíš.Budeme teď jezdit na ozářka,říkejme že do solárka a bude tu jaro,sluníčko a dobrá nálada že to máme za sebou.Jinak na ten Fb také nevím,ale jsem ráda za vás.Pa Iva
Iva Němcová

Odeslatod petra80 v sob 03. led 2015 8:22:05

Ahoj, taky mě Iva rozesmála. Já tedy prso mám zachovaný, ale ty vlasy, obočí a řasy - to je mazec. Už to trochu roste, tak mi alespon není tolik zima na hlavu :-) ke kadeřnici se chystám taky po ozářkách - ted tam mám zatím jen takovýho 3mm ježečka, takže nevím, co by mi tak paní kadeřnice chudák měla vytvářet :-) Ještě to obočí a řasy, a budu to zase já :-)
Zda za to ten můj přítel stojí nebo né nevím - on nedovede pochopit mě, já zase jeho a už na sebe jen štěkáme. Nebo nemluvíme vůbec a jsme jak dva cizí lidé v jednom bytě. A to mě ubíjí asi nejvíc. Vůbec nedovede pochopit, že tohle všechno člověka změní a pokud se s tím on nedovede popastovat, tak je to jeho boj. Jeho když bolí v krku, tak je celej unavenej, bolavej a musí hajat. A co já??????????? Já nemůžu pomalu ani říct, že mě něco bolí nebo že už jsem tak vyčerpaná, že už jedu jako robot na záložní zdroj. A to už nechci. Nechci takto žít.
S FB - nevím jaká je ta skupina, takže v tom ti neporadím Renat. Ale co jsem koukala, tak takových skupin je tam dost.
Držte se holky a přeji krásný den. P.
petra80

Odeslatod Renatam v pát 02. led 2015 23:08:43

Ivi, jsi mě rozesmála. Stejnou legraci si dělám i já , teď jsem navíc ještě počmáraná tím fixem na ozařování. A zrovna tak se těším na první návštěvu kadeřnice. Plánuji si to po skončení ozařování.
No, tak vidíte i na mzdovce mi to řekli jinak, než s tím máte zkušenosti. Ale právě mi paní účetní říkala, že neschopenku může mít i důchodce, jenom nepobírá peníze za neschopnost, ale tím pádem je pořád zaměstnanec. Tak se v tom jeden vyznej.
Holčičky, máte, máme to těžké, to víte, že to všechno zvládnem a ještě budem krásné.
Peti, jestli ten Tvůj za něco stojí, tak to dáte a pokud ne, tak se neboj, chlapů je dost, toho si vždycky můžeš najít.
Hlavně, že máš tu svojí holčičku, to je dar největší.
Buďte statečné.
Nevíte kam se chodí ten Fb?
R.
Renatam

Odeslatod Iva Němcová v pát 02. led 2015 17:40:52

Já jsem byla na neschopence od května do srpna a jak mě přiklepli důchod to bylo 25.8. tak mě obvoďák ihned ukončil neschopenku a od 26.8. mě už běžel důchod.V práci chtěli abych ukončila prac.poměr,já nechtěla,ale oblastní manažér mě vzkázal,že když nedám výpověď,tak mě potom přeřadí na jinou prodejnu třeba 5O km daleko a stejně skončím.Opravdu lidský přístup vzhledem k mé diagnoze.Vzhledem k tomu,že to byla práce na 4 hodiny a já stejně měla v úmyslu dělat do budoucna něco jiného,tak jsem jim tam hodila dohodu a ať mě trhnou nohou.Měla jsem v hlavě ůpně jiné věci a abych se dohadovala a vysilovala se ohledně práce mě za to nestálo.Co bude dál se uvidí.Peťo ty to zvládneš,ono pro ty chlapi to asi také není jednoduché,když se vidím v zrcadle tak to je taky něco.Vlasy -ježek na hlavě,prso pryč,jsem jako když jsem šlápla na minu .Ale dělám si ze sebe legraci a věřím,že to přežiju a děvčata těším se na první stříhání u kadeřníka.Teď v lednu si mám vyzvednout nové prso-epitézu,tak už se těším,alespoň si budu připadat normálně.Teď je to hrůza.No prostě vypadám vyloženě eroticky.To byl vtip,jsem ráda,že už mám za sebou chemky a operaci a tohle děvčata už zvládneme.Krásný večer.Iva
Iva Němcová

Další

Zpět na Důchody a sociální zabezpečení