Těhotenství a mateřství

Re: Těhotenství a mateřství

Odeslatod Verča22 v sob 12. zář 2015 7:42:17

Milá Dancho,
moc blahopřeju k miminku :) moc držím palce, ať vše dobře dopadne :)
já si na malé musím počkat tak dva tři roky až mi vysadí zoladex...
já se prozatím musm spokojit se svatbou, která mě čeká příští sobotu :lol:

:)
Verča22

Odeslatod vlaďka79 v čtv 03. zář 2015 14:58:02

zkušenost bohužel nemám a ani mít nebudu vzhledem oboustranné ablaci, ale VELKÁ GRATULACE k těhu, je skvělé vidět, že to jde, už se těším, až za dva roky vysadím tamoxifen, že se také s manželem pokusíme. Držím pěsti, ať jde vše tak, jak má a jak si přeješ. Jenom dotaz, budou ti dělat testy, zda mimčo nepodědilo brca? Nebo se to nedělá nebo to nebudete chtít vědět?
vlaďka79

Odeslatod dancha v pon 27. črc 2015 9:27:13

ahoj, jsem 2 roky po léčbě, je mi 34 let, BRCA pozitivní. Operace byla záchovná, 4 x AC chemoterapie a 34x ozařování. Jsem momentálně ve 3 měsíci těhotenství a čekám na genetiku. Má někdo zkušenost s kojením po ozařování, je fakt, že neozařované prso mám teď tak o číslo větší.
dancha

Odeslatod vlasatka v pát 17. říj 2014 9:33:33

Ahoj děvčata,
máte některá zkušenost s těhotenstvím a potom kojením s operovaným prsem. A teď nemyslím ablaci ale prs zachovávající operaci. Protože jsem se na kontrole dozvěděla, že díky těm hlubokým jizvám a všelijakému přerušení v tom prsu tam nejspíš hrozí při kojení záněty, takže mi onkolog dokonce doporučil, že s kojením ani nemám začínat :-( jsem z toho vedle, asi to stejně budu zkoušet, protože když by se tam ten zánět přece jenom udělal, tak pak teprve můžu s kojením skončit ne? Nebo já nevím. Máte s tím někdo zkušenosti?
A taky nedoporučil, aby se z toho prsa kojilo, protože je ozařované. Což mi tedy taky nepříjde relevantní. Ten můj onkolog mi přijde občas přehání, ale markry mi třeba nedělá, že je to zbytečné vyšetření, tak mě z něj asi klepne :lol:
vlasatka

Odeslatod jaseb v úte 20. lis 2012 19:17:49

ahoj julco, chapu tvoje pocity. ja jsem onemocnela rakovinou prsu ve svych 29letech bezdetna, operace (ablace leveho prsu), chemoterapie, genetika ok, nador nebyl hormonalni. ve 34letech se mi narodil zdravi krasny chlapecek filipek, a 23mesicu na to se nam narodila zdrava holcicka natalka. ted je mi 37let.... tri deti by mi nevadily, byla bych rada, ale presne mam dve zdrave deti a holcicku i chlapecka a tak riskovat dale asi nebudu...dle meho onkologa mohu mit deti kolik chci a mela bych se chovat jako kazda normalni zena. asi zalezi jak se citis a jak jsi na tom zdravotne. kdyby jsi se chtela jeste na neco zeptat tak mi klidne napis na jane.praha@post.cz. jinak vsem drzim palce a nebojte i s takovouto diagnouzou muzete mit po case deti. jana
jaseb

Odeslatod iva.k v úte 13. bře 2012 14:00:56

Rarášku já osobně ti držím moc palce a dělejte o tom..... :D
iva.k

Odeslatod Rarášek v úte 13. bře 2012 12:41:02

Žížo, s adopcí by ti poradila Lucka na diskuzi FB, má dvouletýho Šimonka a je to úžasnej chlapeček, Lucka od tý doby září jako sluníčko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D.
Rarášek

Odeslatod Rarášek v úte 13. bře 2012 12:38:20

Ahojte všichni. Jsem na diskuzi nová, přesto 4 roky členka MHC Plzeň. Je mi 33 a jsem 4 roky po operaci s 1,5 letou léčbou (všechno dostupný krom teda hormonální léčby) a děti zkoušet budu dokud se to nepovede :D , protože prostě věřim že se to povede. Mam úžasnou MLADOU onkoložku, stojí při mě a drží palce. Nikdy mi neřekla nic ve smyslu Buďte ráda že jste to přežila. Držim palečky všem!!!

:twisted:
Rarášek

Odeslatod žíža v pon 25. črc 2011 11:10:49

Ahojky, to máš štěstí, že ti je tak málo.....mně bylo ted 39, s manželem jsme se pokoušeli otěhonět ale nepovedlo se, no a pak tenhle průser....Já mám akorát kolegyni, ted je na mateřský s adoptovaným chlapečkem, která ve 28 letech onemocněla rakovinou vaječníků, čili nemohla mít vlastní děti.....vyléčila se, ted je jí 41.....říkala, že celý ten adopční proces trval 1,5 roku od žádosti, samozřejmě musela s manželem projít psychotestama, absolvovali nějaký víkendy s psychologem....a pak ze dne na den jim volali, že maj pro ně chlapečka-3 měsíčního, ted jsou už přez rok spokojená a šťastná rodinka....Honzík je prej hodnej, spí, jí...Ale nevím, jak je to časově, kdy onkologové uznaj, že je člověk zdráv na to aby mohl adoptovat dítě.....Ta kolegyně měla dost velký časový odstup od nemoci, protože když onemocněla, tak ještě nebyla vdaná..... :arrow: Zkusím hodit link na sociálku, třeba se tam něco dozvím.... :mrgreen:
žíža

Odeslatod JitkaP v pon 25. črc 2011 10:12:47

Ahoj Žížo,
když jsem ve 30 letech onemocněla, tak mi má první onkoložka (byla jsem tam jednou a naposled) řekla, že mi chemoterapie zničí vaječníky a že nebudu moct mít děti, ale že existuje adopce). S pomocí rodiny jsem se dostala do rukou Docentky. Když jsem po chemoterapii, a operaci za ní přišla, že chci aby mi pomohla s adopcí, tak mi na to odpověděla, že budu mít děti vlastní a že Adopci nedoporučuje, protože je velice psychicky náročná...... Nevím proč, ale mám takový pocit, že prostě jenom kulantně zabalila to, že ta pravděpodobnost je velice malá. Samozřejmě asi záleží na tom jaké dítě chceš adoptovat. Samozřejmě Žížo, když zjistíš nějaké informace budu velice ráda. Já sice budu mít děti vlastní, ale kdyby...................:-))
JitkaP

Další

Zpět na Pro mladé pacientky