Chemoterapie, biologická léčba, léky

Re: Chemoterapie, biologická léčba, léky

Odeslatod Vendy v pát 28. lis 2008 12:41:04

Přeji hezký den,chtěla bych se zeptat,zda má někdo zkušenost
s detoxikací organismu čajem LAPACHPO nebo s něčím jiný.Mám
před sebou ještě jednu chemku.
děkuji za odpovědi. Vendula
Vendy

Odeslatod lennyx v stř 05. lis 2008 18:01:34

Bylo mi sdeleno, ze muj nador, ktery byl o velikosti 4 cm, se diky chemoterapii uplne rozpadl. Sice je to fajn zprava, ale o prso stejne prijdu. Pry tam mam nejake malinke castecky, ze kterych by se opet mohl vytvorit nador. Nejdrive mi rikali, ze v takove fazi to maji nejradeji, kdyz jim zeny dojdou, ale na druhou stranu to neradi operuji, protoze se to operuje tezko. No uvidime. Mne hlavne zajimalo to, ze kdyz se mi ten nador rozpadl, tudiz neni prilepeny na svalovine a prso uz se jim bude odebirat docela slusne, jestli bych uz nemusela podstupovat dalsi chemu. :( Bylo mi receno, ze ano. Tu serii ctyr davek musim dobrat. Uz jsem se tesila, ze se ma lecba zkrati :? Ja totiz pocitam kazdy den, abych uz konecne mohla za detma. Budte vsechny rady, ze muzete byt v teto situaci se svyma rodinama.....tahne se mi to... :(
lennyx

Odeslatod Jaz v pát 31. říj 2008 12:57:08

Z chemoterapie má asi každý největší strach. Jednak kvůli případné ztrátě vlasů a jednak kvůli tomu, že mu bude špatně.
Lékař vám vždy řekne, jestli vám po té vaší chemošce vlasy vypadají. Zažila jsem to již 2x tak si dovolím pár svých rad. Nečekejte s nákupem paruky, až začnou vlasy vypadávat. Nebude mít chut někam vyjít. Nejlepší je udělat si z toho třeba s kamarádkou nakupovací den.J ednak máte ještě vlastní vlasy a lépe vyberete tu nejpřirozenější paruku a taky vám kamarádka poradí lépe než prodavačka, protože vás zná. Tím nevylučuji prodavačky, umí často dobře poradit.Jak vám yačnou vlasy vypadávat (mě yačaly hned po 1. chemu-jakoby vás brněly, nebo slabě bolely kořínkz)na nic nečekejte a ať vám hlavu oholí třeba manžel, nebo kamarádka. Nemá cenu se trápit několik dní pohledem na to jak vás opouští vaše kadeře. A navíc by vám udělaly po bytě pěkný binec. Asi to obrečíte. Je to u nás žen normální. Nikdy jsem nebrečela, když mi sdělili diagnozu, ale při holení hlavy ano. Vlastně ne pokaždé. Jednou mi holili hlavu v nemocnici kvúli operaci a mladinká sestřička mi holila hlavu děsně tupou žiletkou, až jsem ji měla rudou a z rádia k tomu zpíval Neckář Tvým dlouhým vlasům všechno odpouštím...a já se musela smát. A od té doby jsem se ještě smála mockrát a vy taky budete. :lol:
Jaz

Odeslatod zuza v pon 27. říj 2008 10:00:15

zuza

Předchozí

Zpět na Vše o léčbě